Razlika između ragbija i američkog nogometa

Ragbi vs američki nogomet

Lako je reći da su ragbi i američki nogomet slične igre jer imaju isto podrijetlo, ali postoji velika razlika između to dvoje koje se ne može zanemariti. Možda ste u jednom trenutku pomislili da su i ragbi i američki nogomet ista igra. Međutim, to nije tako. Stoga, da bismo razumjeli razliku između ragbija i američkog nogometa, trebali bismo prvo imati opću ideju o dvije utakmice, a zatim usporediti dvije kako bismo vidjeli razlike. Stoga vam ovaj članak predstavlja definicije svake igre i razlike između dvije igre; Ragbi i američki nogomet.

Što je ragbi?

Ragbi, koji se širom svijeta igra u Europi, Australiji, Africi, pa čak i Aziji, vrlo je fizička igra. Može biti poznata kao igra koja zahtijeva vještine u nogometu, košarci i američkom nogometu. Igrači ragbija moraju trčati po terenu sve dok ne postignu pogodak prema golu druge momčadi. Moraju učinkovito proslijediti loptu. Također, ponekad se moraju baviti takvim prilikama kao u američkom nogometu kako bi osvojili loptu od protivnika. Da bi postigli gol u ragbi igrama, igrači moraju uzeti loptu i odložiti loptu na dodirnu liniju suprotnog tima. To je poznato kao probati. Inače, igrač može izbiti loptu između vrata.

Što je američki nogomet?

Američki nogomet je glavna i vrlo popularna igra u SAD-u. Igra se samo u SAD-u. Ovo je također vrlo konkurentna igra koja zahtijeva puno fizičke snage. Da bi postigao gol u američkom nogometu, igrač mora primiti loptu izvan protivničke dodirne linije. To je poznato kao gol. Igrač ga može i udariti između vrata. To je poznato kao Cilj polja.

Koja je razlika između ragbija i američkog nogometa?

Sada, kada imamo opću ideju o dvije igre, da vidimo ove razlike.

• Američki nogomet je tako nazvan jer se uglavnom igra u SAD-u, dok je ragbi sport koji se igra u cijeloj Europi, Australiji, Africi, pa čak i u Aziji.

• Dok igrači u američkom nogometu nose dosta tešku zaštitnu opremu, u ragbiju je dopušteno samo skromno podmetanje na glavi i ramenima.

• U američkom nogometu dopuštena je neograničena zamjena dok je u ragbiju dopušteno samo do 7 zamjena.

• Tim se sastoji od 11 igrača u američkom nogometu, dok 15 igrača čini ekipu u ragbiju.

• U američkom nogometu postoje jedan sudac i 3 do 6 ostalih sudija, a u ragbiju su 3 sudije i video sudac.

• Iako je cilj u obje igre oduzeti loptu mimo protivnikovog gola, u američkom nogometu to se naziva touchdown, ali se naziva i pokušaj u ragbiju.

• Veličina terena u američkom nogometu je 109,7 x 48,8 metara, dok je u ragbiju 100 x 70 metara.

• Postoje četiri 15-minutna igra s razmakom nakon dvije četvrtine u američkom nogometu, dok postoje dvije polovine od 40 minuta u ragbiju.

• Prvo prvenstvo u američkom nogometu naziva se Nacionalna nogometna liga (NFL), a u ragbiju postoje dva glavna prvenstva koja se zovu Rugby liga i Rugby Union.

• Veličina lopte, koja je sferoidnog oblika, također je različita u dva sporta. Američki je nogomet dugačak oko 28 cm i oko 56 cm u obodu u središtu. Lopta za ragbi je dugačka otprilike 27 cm i obim 60 cm u njenoj najširem točku.